Witaj!

CIESZĘ SIĘ ŻE TU JESTEŚ!

Nazywam się Monika Dziworska i chcę podzielić się z Tobą historią, która odmieniła moje życie. We wrześniu 2020 r., kiedy po raz pierwszy postawiłam stopę na afrykańskiej ziemi, poczułam, jakby wszystko co było do tej pory nabrało nowego znaczenia. Za moim życiem w Europie pełnym komfortu i codziennej rutyny, kryła się tęsknota, której dotychczas nie potrafiłam do końca wyrazić.

 

Była to Tanzania, która obudziła we mnie uczucia, o których nie miałam pojęcia, że drzemią w moim sercu. Zanim się zorientowałam, moja pierwsza podróż do Tanzanii dobiegła końca.

 

Gdy kierowałam się już w stronę lotniska, moje serce biło niespokojnie, tęskniąc za tym, co pozostawiałam za sobą. Wiedziałam wtedy jedno – muszę tu wrócić. Takie było moje wewnętrzne przekonanie, choć wówczas nie planowałam jeszcze tworzenia wypraw ani angażowania się w turystykę. Jednak głęboko wiedziałam, że moje miejsce jest tam, w sercu Tanzanii na afrykańskim lądzie.

Monika Dziworska Podróże do Tanzanii
Monika Dziworska moje stopy na Afrykańskiej ziemi

Powrót do domu

Podczas gdy koła samolotu odrywały się od płyty lotniska w Dar es Salaam, czułam wewnętrzne przekonanie, że to miejsce na stałe wpisze się w mój życiowy scenariusz. Łza poleciała po moim policzku, gdy na słuchawkach słyszałam piosenkę „Jeruzalema” Master KG. To był nasz grupowy hit, który królował na całej wyprawie.

Te trzy tygodnie stały się punktem zwrotnym w moim życiu. Od tego momentu zaczęła się moja transformacja, która wciąż trwa. Tutaj rozpoczęła się zupełnie inna podróż mojego życia. Tak jakbym zmieniła linię metra i zaczęła jechać w innym kierunku.

Przez kolejne lata wracałam do Afryki nie tylko po to, by na nowo podziwiać jej urok, ale także by pomóc innym odkryć jej zdumiewające tajemnice. Ale również, aby móc dzielić się z Tobą tym, co może zaoferować Tanzania.

Zmiany

To co zaczęło się dziać w moim życiu po powrocie nie było łatwe. Zmiany są kosztowne, ale dopóki prowadzą prosto do odkrycia samego siebie i stawania się coraz lepszą wersją samej siebie, to WARTO!

Dzisiaj oto jestem, gotowa do dalszych przemian i odkrywania tego świata z Tobą!

Zapraszam Cię do podróży ze mną tymi cudownymi ścieżkami. Chcę podzielić się z Tobą uczuciami, emocjami i doświadczeniami, które pomogły mi głębiej zrozumieć siebie i otaczający mnie świat. Odkryjmy razem surowe piękno natury, bogactwo kultury i ciepło ludzi, którzy sprawili, że Tanzania stała się miejscem tak drogim mojemu sercu.

Monika Dudek Dziworska podróże do Tanzanii